Město Bečov nad Teplou a okolí

Bečov nad Teplou je zajímavou turistickou oblastí

- Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou spolu s relikviářem sv. Maura a kostelem sv. Jiří jsou jedním z nejznámějších turistických cílů v regionu. Relikviář svatého Maura je jedinečnou románskou zlatnickou prací ze 13. století nevyčíslitelné hodnoty ukrývající mj. ostatky sv. Maura a relikvie Jana Křtitele. Bečovský hrad nyní prochází rozsáhnlou obnovou a unikátním procesem konzervace, který mohou návštěvníci ve vybraných dnech shlédnout. Barokní bečovský zámek vedle pravidelných prohlídek interiérů zaujme také děti nevšedními prohlídkami nebo hranými inscenacemi z historie hradu a zámku.

- Bečov nad Teplou leží v pomyslném středu „Lázeňského trojúhelníku“, který tvoří Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně. Pokud jste ještě nenavštívili nejvýznamnější lázeňské město u nás, doporučujeme Vám okusit neopakovatelnou atmosféru karlovarských kolonád, chuť plnou léčivé síly pramenů a noblesu lázeňských kaváren, kterou vyhledávají doslova celé generace hostů z blízkých i vzdálených koutů světa.

Státní hrad a zámek Bečov nad TeplouPřírodní krásy v okolí

Procházky v okolí Bečova nad Teplou 

- Bečov nad Teplou a jeho okolí je ozdobou chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Okolní přírodní a kulturní bohatství láká k výletům a procházkám. Pro turisty jsou připraveny naučné stezky nebo panoramatická trasa po vrcholcích kolem bečovského údolí. 

 

 

Nejoblíbenější zimní a letní aktivity

- okolní krajina vybízí k pěším nebo cyklistickým výletům po značených turistických trasách či přímo v lesích protkaných sítí cest a stezek.

- nejbližší zimní středisko s lyžařskými vleky i kabinkovou lanovkou je v Mariánských Lázních (19 km), regionální centrum zimních sportů s možností běžeckého a sjezdového lyžování, snowtubingu nebo snowkitingu se nachází v Božím Daru (53 km).

Cyklistické výletyLyžařské areály

 

Via ferrata v botanické zahradě - Bečov nad Teplou

- v Bečovské botanické zahradě se nachází první ferrata na západě Čech. Ferrata je připravena na pískovcové skále vysoké přibližně 30 metrů. Po výstupu se můžete odměnit krásným výhledem, následně sejít po cestě nebo využít sestupovou trasu. Po dokončení další části bude ferrata dlouhá 0,3 km a její součástí bude i Tibetský most.

- v botanické zahradě dále uvidíte nejvzácnější dřeviny včetně korkovníku, můžete plout  lodí na hladině Korunního rybníka, nebo odpočívat v mnohých altánech a vyhlídkách. Vaše děti potěší přírodní dětské hřiště. Více informací na www.becovskabotanicka.cz

 

Geocaching

- hledáte-li rádi „poklady“, odkryjí se Vám spolu s nimi i nevšední výhledy nebo objevíte opravdu tajemná místa.

 

Golf

- Karlovarský kraj patří mezi oblasti s nejvyšším počtem golfových hřišť. V blízkém okolí Bečova nad Teplou najdete Golf Klub Klášter Teplá (18 km), Astoria Golf Resort Cihelny (13 km), nebo Golf Resort Karlovy Vary s tradicí již od roku 1904 (22 km).

 

 

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje a z archivu provozovatele Rodinného pensionu Bečov.